Návod, jak si udělat vlastní menu

27. may 2011 at 14:46 | Bibi |  Bibi napísala
Všechny ty hezké blogy co mají "vyšperkované" menu používají položku nazvanou "VOLITELNÝ MENU BOX".
Tuto položku nalezneš v Nastavení>>Položky menu>>Volitelný menu box.
Teď už víš kde položku nalezneš a dále budu vysvětlovat v bodech.
1) Přetáhni si volitelný menu box do levého sloupce a klikni na uložit
2) Na stejné stránce dole se ti ukáže editor (podobně jako když píšeš článek). Tento editor bude od teď tvé nové menu. Co si do něj vložíš to se ti v menu zobrazí.
3) Všechny ty hezké nadpisy pro rubriky atd. jsou obyčejné obrázky, takže... Klikni na položku pro vkládání obrázků a zvol si obrázek, který jsis předem vytvořil/a pro jednu z hlavních částí menu. Například jako jsem si já vytvořil tyto dva obrázky:
4) Pod tento obrázek vytvoř odkazy, odkazující na jednotlivé články, jiné blogy atd. Ukázka jak to vypadá v editoru na Blog.cz - Klikni (Pokud se chceš dozvědět víc o tvoření odkazu, podívej se na návod - Jak udělat odkaz.)
5) Odstraň z "Nastavení>>Položky menu" všechny nechtěné položky jako jsou "Rubriky" atd. (to aby menu nebylo 2x) a dej uložit. Vlastní menu je hotovo.

Ještě pár rad u čeho by jsi mohl/a mít problém

  • Když vložím obrázek, udělá se mi kolem něj rámeček. Co dělat se dozvíš v návodu - Jak zrušit rámeček kolem obrázku (návod ještě není dokončen)
  • Když si tvoříš obrázek pro nadpis, snaž se oříznout jeho okraje co nejblíže k textu. Bude pro tebe mnohem snažší si ho srovnat v menu tak, jak si to představuješ.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement