Vačky a kruhy pod očima

27. may 2011 at 14:02 | Bibi |  Bibi napísala
Pokožka okolo očí je veľmi citlivá

Pokožka kolem očí je velmi citlivá


Váčky a kruhy pod očima

Napuchlé oči a kruhy pod očima způsobují, že vypadáte unavená, a to i když se tak vůbec necítíte. V tomto článku najdete pár rad, jak se zbavit nedokonalostí tak, aby se vaše oči opět rozjasnily.

Což způsobuje vznik kruhů pod očima

Světlemodré podkovy pod očima jsou způsobeny slabým průtokem krve a lymfy na těchto místech. Pokožka kolem očí je 4-krát tenčí než na zbytku obličeje, což vysvětluje viditelnost krevních cév.

Kromě kruhů pod očima často objevují i ​​váčky, které nejsou ničím jiným než zadrženou vodou a tukem. Navíc pokožka kolem očí je velmi citlivá a viditelným způsobem na ni negativně ovlivňuje znečišťování životního prostředí, cigaretový kouř, alkohol a nedostatek spánku.Životný styl

Pokud se u vás objevují kruhy pod očima po probdělé noci nebo párty, na níž jste to přehnali s alkoholem, osm hodin spánku by si s tím mělo poradit.

Oční krémy

Většina očních krémů, ale zejména ty s obsahem vitamínů A a C, vyhlazují a vyživují pokožku v okolí očí, rozjasňují pohled a snižují tendenci zadržovat vodu. Rostlinné krémy mají ve svém složení světlík lékařský nebo heřmánek, který je známý svými protizánětlivými a zklidňujícími účinky.

Doma si v rámci první pomoci, můžete připravit i obklady z již zmiňovaného světlíku nebo heřmánku, které téměř okamžitě poskytnou vašim unaveným očím úlevu.

Na vrásky kolem očí doporučujeme používat speciální krémy. Krém je nejlépe nanášet malíčkem nebo prostředníkem, jemně vklepkať do pokožky, počínaje od vnitřního koutku oka. Taková masáž zlepšuje mimo jiné i mikrocirkulaci krve.
Akce kamufláž

Korektor zamaskuje kruhy pod očima. Nejnovější produkty nejenže maskují modré kruhy, ale i hydratují pokožku. Vyberte si odstín, který je o tón světlejší od vaší přirozené barvy pokožky.

Pokud je korektor příliš tmavý, jen jím zbytečně zvýrazníte kruhy pod očima. Na druhé straně příliš světlý korektor nedostatky nepřekryje důkladně.

Nanášení korektora

Korektor naneste v tenké vrstvě po tečkách a následně jej konečky prstů jemně vklepejte, přičemž začněte od vnitřního koutku oka směrem k vnějšímu, dokud se úplně nevstřebá. Naneste i trošku práškového pudru, abyste korektor zafixovali.

Masky na oči

Chladivé gelové masky na oči odstraní únavu a oči uvolní. Studenou gelovou masku, kterou jste předtím měli např. v chladničce, položte na zavřené oči. Chlad zúží cévy, což zjemní kruhy pod očima. Podobně jako gelová maska, působí i zchlazené sáčky černého čaje nebo plátky čerstvé okurky. Pokud chcete expresní verzi, přejděte si pod očima kostkou ledu. I váš oční krém příjemně osvěží pokožku a to zejména ráno, když jste ho předtím měli v chladničce.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement