Drobnosti dotvářejí náš domov

2. june 2011 at 11:38 | Bibi |  Bibi napísala

Domov bez drobností by nebyl domovem, ale pouhým holým, nic neříkajícím místem. Dotvořme si tedy náš útulný byteček k naprosté dokonalosti.

Světlo, teplo, pozitivní energie

Podzim je období, kdy na nás padá podzimní pochmurná nálada, jsme unaveni a nejraději bychom si zalezli do postele a tam přečkali jak podzim, tak i celou dlouhou, chladnou zimu. Brzy se stmívá, venku je chladno a tak nám nezbývá nic jiného, než se uchýlit do tepla našeho domova. Abychom si pobyt doma zpříjemnili, navodili příjemnou atmosféru a alespoň trochu zapomněli na nepříznivé počasí panující venku, tak si trochu náš útulný byteček vylepšíme.

Prvním takovým základním prvkem, který nám určitě pozvedne náladu, je světlo. Zapomeňme teď na klasické osvětlení místnosti pomocí lustrů nebo lampiček, ale zaměřme se na světlo vyzařující svíčky. Svíčky byly používány již od starověku, ovšem ve většině případů pouze jako zdroj světla.

Vybírat si můžeme z nejrůznějších tvarů, velikostí nebo barev. Velmi oblíbené se staly tzv. vonné svíčky, které nejenom rozjasní váš byt, ale zároveň ho i velmi příjemně provoní. Další velmi oblíbenou variantou jsou aromalampy, použitím obyčejné tzv. čajové svíčky a vonného olejíčku provoníte celý byt.

Trocha přírody do našeho obydlí

Přeneste si venkovní atmosféru přímo do vašeho pokoje v podobě květin, rostlin a nebo podzimních plodů. Nasbírejte si kaštany nebo žaludy, díky kterým vytvoříte úchvatné dekorace. Můžete jimi třeba naplnit skleněnou nádobu, kterou umístíte na viditelné místo.

V této době již nenajdete moc rozkvetlých květin, které byste si mohli utrhat do vázy. Ovšem i větvičky s červenými plody šípků, černými trnkami a nebo oranžovým jeřábem vypadají ve váze velmi atraktivně.

A tak si tedy vytvořte takovou netradiční kytici, ve které budou dominovat podzimní drobné plody.

I květiny jsou velmi důležitým faktorem v našem obydlí. Nejen že jsou schopny přes den okysličit vzduch ve vnitřních prostorách bytu, ale mají ještě navíc jednu úžasnou vlastnost a tím je navození příjemné atmosféry, při pohledu na květinu se cítíte uvolněněji a přestáváte myslet na všechny špatné věci. I proto by květiny u vás doma neměly chybět.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama