Jednoduché vánoční dekorace

2. june 2011 at 11:39 | Bibi |  Bibi napísala

Milé čtenářky, ani jsme nenadály, a už jsou tu Vánoce. I když jsme si opět slibovaly, že už tentokrát proběhnou u nás přípravy na vánoční svátky v klidu, že nebudeme "gruntovat" celý byt, že nás nebudou znervózňovat reklamy v televizi vybízející k vánočním nákupům, přesto se opět necháme zlákat vánoční atmosférou a vyrazíme do obchodů vyměnit peníze za úklidové prostředky, jídlo, dárky pro své nejbližší…

A co vánoční pohoda? Tu si musíme umět vytvořit samy. Tu si nekoupíme.

K vánoční pohodě patří svátečně vyzdobený byt. Není to jen vánoční stromeček, ale i adventní věnec a různé vánoční dekorace.

K vánočním svátkům patří vůně jehličí. Neodmyslitelné místo mají samozřejmě květinové dekorace. Jenže krása řezaných květin dlouho nevydrží.

Ideálním řešením jsou pak nejrůznější aranžmá z chvojí, šišek a dalších přírodnin (sušené květiny, koření, sušené plátky pomerančů, citrónů atd.), které lze doplnit žárovičkami, stuhami, slaměnými, dřevěnými anebo skleněnými ozdobami.
Obyčejné šišky vypadají po nanesení různých práškových barev, které zafixujeme lakem na vlasy, rázem jako z kouzelné pohádky.

Kousky celé skořice a hvězdičky badyánu nejen voní, ale pomocí stříbrného drátku a červených stužek je můžeme zakomponovat do takto vytvořené dekorace.

Kytici vytvořenou tímto způsobem, vložíme do větší vázy na místo, kde se budeme kochat jejím půvabem nejen my, ale i ostatní členové rodiny a případní hosté.

V době adventní zdobíme své příbytky adventním věncem. Velikost a vzezření věnce přizpůsobíme místu, kde bude. Můžeme ho zavěsit na vchodové dveře, kolem lustru, na stěnu, položit na stůl. Podklad pro věnec může být slaměný, proutěný, polystyrénový.
Nasbíráme si větvičky z jehličnanů, nastříháme si z nich kousky dlouhé asi 10 - 12 cm. Delší větvičky pokládáme po obvodu korpusu a stahujeme drátem. Kratší větvičky přikládáme v další vrstvě a omotáváme jen ve spodní třetině. Nesmí být vidět přechod začátku a konce další vrstvy.

Korpus omotáme tak, aby neprosvítal podklad. Do takto vytvořeného věnce vpichujeme další ozdoby nebo je lepíme pomocí tavné pistole. Velmi pěkné jsou věnce z kombinovaných přírodních materiálů - kůry stromů, kousků dřeva, šišek, žaludů, skořápek ořechů. Klasický adventní věnec zdobí 4 svíčky v různých barevných odstínech.
Nesmíme zapomenout na pěkně prostřený a vyzdobený vánoční stůl. Výzdoba vánočního stolu by měla být v souladu s výzdobou celé místnosti.

Pokud použijeme několik jedlových větviček, pár snítek cesmíny, jmelí, borové šišky, barevné stužky, pak je vše připraveno k usednutí k sváteční večeři či obědu. Protože doba vánoční je dobou hojnosti a štědrosti.

Tak co, milé dámy, zkusíte si letos dotvořit kouzlo Vánoc podle našeho návodu?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lee Lee | Web | 2. june 2011 at 11:51 | React

Vau dobrý dess:)

2 Tanja Tanja | 17. august 2015 at 15:17 | React

Dekorativní hodiny:

http://www.uleontynky.cz/kategorie-produktu/dekorace/hodiny/

3 Anetka Anetka | Email | Web | 26. november 2015 at 11:35 | React

Super, určitě něco z toho vyzkouším, ale nejprve musím umýt okna a vytřít https://www.ebal.cz/Uklid-a-udrzba-781/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama