Podzimní nálada ve vašem domě

2. june 2011 at 11:34 | Bibi |  Bibi napísala

Přeneste si kus podzimu do svého bytu v podobě podzimní dekorace. K vytvoření budete potřebovat přírodní materiál, který získáte v přírodě.

Podzim se vyznačuje svými rozmanitými barvami přírody, které v tuto dobu hrají všemi možnými odstíny a jen malíř jménem příroda je umí tak dokonale vytvořit a zkombinovat.

Nechejte se tedy inspirovat přírodou a pozvěte si podzim přímo až k vám domů, ovšem bez chladných dnů, ranní mlhy a podzimního deště. Neboť podzimní dny nemusí být jen ty krásné barevné a při troše štěstí prosluněné.

Využít můžeme veškerý přírodní materiál, jakým jsou třeba kaštany, žaludy, barevné listy z opadaných stromů, šípkové větvičky, jablka a nebo i dýně. Fantazii se zde meze nekladou a tak můžete použít materiál, který máte právě po ruce a alespoň trochu vám připomíná podzim.
1. Podzimní podnos na váš stůl
Využijte barevného spadaného listí, kterého je v tuto dobu všude dostatek. Nejprve listy nechejte pár dní vyschnout v uzavřené knize (přesně tak, jak jste to dělali jako malí), abyste zabránili následovanému pokroucení vlivem vysychání na vzduchu. Poté je můžete přestříkat bezbarvým lakem, ale není to nutné. Připravte si lepidlo, nejlepší bude zřejmě vteřinové, které oceníte díky jeho rychlosti zasychání. Pomalu přilepujte lísteček po lístečku po okraji tácu, až vám vznikne jakýsi listový okraj.

Stejnou metodou můžete ozdobit okraje vašeho ubrusu na stole.

2. Podzimní věnec na vaše dveře
Dveře do bytu jsou víc, než byste si mohli myslet. Je to vaše vizitka, umožňují návštěvám udělat si o vás a vaší rodině první dojem, a tak si tedy nechte záležet.

K výrobě podzimního věnce budete potřebovat aranžérský pěnový kruh, který zakoupíte v každém obchodě pro aranžéry a nejen tam. V dnešní době se dají sehnat i v běžném květinářství. Dále si připravte podzimní plody jakými jsou třeba kaštany, žaludy, šípky a samozřejmě listí z opadaných stromů. Použít můžete v podstatě vše co vám na věnci bude držet. Postupně vše připevněte na věnec a nezapomeňte připevnit poutko na pověšení.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama