Voňavé vánoční ozdoby

2. june 2011 at 11:40 | Bibi |  Bibi napísala
Jednoduché, voňavé a překvapivě vánočně krásné. Takové jsou ozdoby vyrobené z pomerančové kůry. Tagy: vánoční ozdoby, pomeranč, hřebíček, badyán, vykrajovátka, grepfruit, citron

Potřebujeme:

- vykrajovátka různých tvarů
- hřebíček, badyán, skořici…
- lepidlo
- nitku nebo mašličku na přivázání
- pomerančovou kůru

Z pomerančů oloupeme kůru tak, abychom dostali větší pláty, ze kterých poté vykrajujeme různé tvary. Poté do nich dle vlastní fantazie napícháme hřebíčky. Hezky vypadá i badyánová hvězdička, která někdy mívá i stopku, kterou lze do kůry zapíchnout. A když ji nemá, použijeme lepidlo.

Nakonec do kůry jehlou provlečeme slabou nitku či mašličku k zavěšení. Experimentovat můžeme i s jiným ovocem, například s grepfruitem či citronem. Stejně tak nemusíme být závislí jenom na šňůrkách, malé tvary lze nalepit na kolíčky a uchycení ozdoby je vyřešeno.

Ozdoby krásně voní a hezky vypadají i když vyschnou. Hodí se do interiéru i na venkovní stromky, girlandy či větvičky.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 RickySnuby RickySnuby | Email | Web | 8. july 2018 at 17:55 | React

Среди элементов для монтажа съемной опалубки есть щиты прямой и угловой формы, детали для изготовления перекрытий, колонн и других объектов. Применяя данные элементы, строители могут воплотить в жизнь любые архитектурные задумки. Особая разновидность – это опалубка http://builderbest.byethost7.com/ скользящего вида, которую используют для отливки пустотелых конструкций. Материалом для изготовления съемной опалубки выступает фанера или металл, причем и тот и другой вариант имеют свои характерные черты. Так, металлические щиты способны выдержать более 250 циклов заливания бетона, однако монтировать и разбирать их сложно.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama